Tvoření

Miluji manuální tvoření z běžně dostupných materiálů, ale ráda využívám i počítačovou grafiku. Pomáhám ostatním zrealizovat jejich představy a jsem připravena pomoci tvořit i vám. Tvoření a později vzdělávání v oblasti grafiky mě provází celým životem.

V dětství jsme s maminkou sedávaly v kuchyni, poslouchaly rádio a u toho vyšívaly, háčkovaly, pletly, kreslily. Ten hezký pocit u srdce cítím ještě dnes. Mám ho pokaždé, když se ponořím do tvoření něčeho nového.

Díky mami

Tehdy vše začalo. Dnes si umím poradit s tvořením z různých materiálů a potřebných technik. Zvládám grafický design a jsem ráda, když moje výtvory i návrhy někoho potěší.

Počítačová Grafika

Počítačovou grafiku jsem objevila v devatenácti letech, kdy na dvouletém pomaturitním studiu IT správně odhadli, že ze mě nikdy programátor nebude. Praxi jsem v rámci studia zahájila v DTP oddělení tiskárny. Nadchlo mě to tak, že jsem vlastně od začátku druhého ročníku věděla »tuhle práci chci jednou dělat«.

Moje představy byly jako z růžového obláčku  tvoření

Sehnat kreativní práci jako začínající počítačový grafik bez praxe a referencí nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslela. Nakonec jsem vzala zavděk administrativní prací v supermarketu. Až jednoho dne to konečně přišlo. Všichni v mém okolí věděli po jaké práci toužím a kolegyně mi jen tak mezi řeči řekla, že její sestra končí v grafickém studiu a hledá za sebe náhradu. Sevřelo se mi srdce Wow!!!

Začátky nebyly jednoduché. Pracovala jsem v rodinné firmě jako jediný zaměstnanec. Moji šéfové byli výtvarníci. Ve škole jsem se naučila teorii, ale praxe byla úplně jinde. V průběhu dalších deseti let jsem se zdokonalila v mnoha oborech od grafického návrhu až po samotnou realizaci.

Zlom nastal, když jsem z důvodu rizikového těhotenství musela v práci skončit ze dne na den. Myšlenky na tvoření nebyly žádné. Když se syn narodil, začala jsem přemýšlet co dál. Věděla jsem, že se už nemohu vrátit do práce, ve které nevím jestli zrovna ten den nebudu muset zůstat přesčas nebo jestli se o víkendu nepojede na veletrh.

Rozhodla jsem se dál vzdělávat

Na Institutu digitálních médií jsem úspěšně absolvovala roční rekvalifikační kurz Interaktivní Design, který kombinoval tři oblasti vizuální tvorby (grafiku / web / fotografii). Kromě jiného jsem si prohloubila i znalost typografie.

Nové obzory

Při druhé mateřské dovolené jsem si udělala živnostenský list a začala externě pracovat pro firmy v oblasti grafického designu a poradenství. Byla to skvělá a rozmanitá práce z domova, která mě naučila realizovat požadavky zákazníků a firem, většinou bez osobního kontaktu. Domácnost, dvě malé děti, potřeba učit se stále nové věci požadované zákazníky a můj perfekcionalismus. To vše způsobilo, že jsem si přivodila psychosomatické potíže.

Zkušenosti a zklamání

V průběhu dalších let jsem si ujasnila podobu své budoucí práce. Zkušenosti z externí spolupráce mě dovedly k jednomu jedinému závěru. Už nechci pracovat pro velké firmy a jejich marketingové vize!!! Chci pomoci začít tvořit obyčejným lidem. Chci tvořit pro radost svou a radost ostatních .

Tvoření pro radost

Stále věřím, že největší radost udělá, když někomu něco vyrobíte. Radost budete mít vy i obdarovaný.

U srdce mě zahřálo, když jsem kamarádkám k Vánocům uháčkovala čtyřlístek a je to potěšilo více než koupený dárek.

Nebo, když jsem byla ve škole u mladšího syna pomáhat tvořit ve vánoční dílničce. Připravila jsem si pro děti vyšívání, kterého se zprvu zalekly. Na konci vyučování byly nadšené. Samy měly radost z toho co se jim podařilo vytvořit!

Vloni mě kamarádka požádala, jestli bych ji nevytvořila pozvánky na oslavu kulatých narozenin. Srdce mi bušilo radostí, když mi říkala jak se pozvánka všem moc líbila.
Zuzi, moc děkuji za tvoji neskutečně velkolepou děkovačku na oslavě. Takový děkovný proslov za pozvánky na mě zapůsobil jako »silné nakopnutí« k tomu, abych konečně udělala svůj blog. Už dlouho jsem nápad nosila v hlavě a to byl opravdu velký impuls tvoření - srdcetvoření - tvoření díky, díky, díky…

Pojďme se společně vrátit do dětství. Jako malí jsme neřešili jestli je náš výtvor perfektní. Tvořili jsme s radostí a nadšením pro maminky, tatínky a babičky. Kreslili si navzájem do památníčků a měli radost.

tvoření

Tvoření, můj sen a moje vášeň

Ne všechny pracovní příležitosti a životní etapy pro mě začaly podle prvotních představ. Ale vždy jsem se propracovala k možnosti tvořit. Po všech zkušenostech vím, že miluji tvoření. Pojďme se navzájem inspirovat a společně tvořit pro radost svou i ostatních.

Tvoření pro radost