Tvoření

Miluji manuální tvoření z běžně dostupných materiálů, ale ráda využívám i počítačovou grafiku. Pomáhám ostatním zrealizovat jejich představy a jsem připravena pomoci tvořit i vám. Tvoření a později vzdělávání v oblasti grafiky mě provází celým životem.

V dětství jsme s maminkou sedávaly v kuchyni, poslouchaly rádio a u toho vyšívaly, háčkovaly, pletly, kreslily. Ten hezký pocit u srdce cítím ještě dnes. Mám ho pokaždé, když se ponořím do tvoření něčeho nového. Tehdy vše začalo. Dnes si umím poradit s tvořením z různých materiálů a potřebných technik. Zvládám grafický design a jsem ráda, když moje tvorba i návrhy někoho potěší.

Díky mami

Počítačová Grafika

Počítačovou grafiku jsem objevila v devatenácti letech, kdy na dvouletém pomaturitním studiu IT správně odhadli, že ze mě nikdy programátor nebude. Praxi jsem v rámci studia zahájila v DTP oddělení tiskárny. Byla jsem naprosto nadšená. Od začátku druhého ročníku jsem věděla, že »tuhle práci chci jednou dělat«.

Moje představy byly jako z růžového obláčku  tvoření

Sehnat kreativní práci jako začínající počítačový grafik bez praxe a referencí nebylo tak jednoduché, jak jsem si myslela. Nakonec jsem vzala zavděk administrativní prací v supermarketu. Až jednoho dne to konečně přišlo. Všichni v mém okolí věděli po jaké práci toužím a kolegyně mi jen tak mezi řečí řekla, že její sestra končí v grafickém studiu a hledá za sebe náhradu. Sevřelo se mi srdce Wow!!! Přijímací testování zručnosti jsem zvládla, ale začátky v rodinné firmě nebyly jednoduché. Ve škole jsem se naučila teorii. Komplexní zpracování zakázky od grafického návrhu po finální produkt jsem se postupně naučila až v praxi.

Velký zlom nastal, když jsem z důvodu rizikového těhotenství v práci po deseti letech ze dne na den skončila. Myšlenky na tvoření nebyly žádné. Nějaký čas mi trvalo, než jsem si urovnala myšlenky. V průběhu mateřské dovolené jsem se trápila i tím, že se v budoucnu nebudu moci vrátit  do práce, ve které je pohyblivá pracovní doba.

Rozhodla jsem se dál vzdělávat

Když byl synovi rok a půl, začala jsem se dál vzdělávat. Na Institutu digitálních médií jsem úspěšně absolvovala roční rekvalifikační kurz Interaktivní Design, který kombinoval tři oblasti vizuální tvorby (grafiku / web / fotografii). Kromě jiného jsem si prohloubila i znalost typografie.

Nové zkušenosti

Při druhé mateřské dovolené jsem si udělala živnostenský list a začala externě pracovat pro firmy v oblasti grafického designu a poradenství. Byla to skvělá a rozmanitá práce z domova, která mě naučila realizovat požadavky zákazníků a firem, většinou bez osobního kontaktu. Domácnost, dvě malé děti, zakázky, nutnost učit se stále nové technologické postupy a můj perfekcionalismus. Všechny tyto dílčí části způsobily, že jsem si přivodila psychosomatické potíže.

Ale všechno zlé je pro něco dobré. Pomohlo mi zvolnění pracovního tempa a opět jsem si urovnala myšlenky. Zkušenosti z externí spolupráce mě dovedly k jedinému závěru. Už nechci pracovat pro marketingové vize velkých firem!!! Chci pracovat a tvořit pro radost svou i radost ostatních .

Tvoření pro radost

Stále věřím, že největší radost udělá, když někomu něco vytvoříte. Radost budete mít vy i obdarovaný.

U srdce mě zahřálo, když jsem kamarádkám k Vánocům uháčkovala čtyřlístek a je to potěšilo více než koupený dárek.

Nebo, když jsem byla ve škole u mladšího syna pomáhat tvořit ve vánoční dílničce. Připravila jsem si pro děti vyšívání, kterého se zprvu zalekly. Na konci vyučování byly nadšené. Samy měly radost z toho co se jim podařilo vytvořit!

V prosinci 2019 mě kamarádka požádala, jestli bych ji nevytvořila pozvánky na oslavu kulatých narozenin. Srdce mi bušilo radostí, když mi říkala jak se pozvánka všem moc líbila.
Zuzi, moc děkuji za tvoji neskutečně velkolepou děkovačku na oslavě. Takový děkovný proslov za pozvánky na mě zapůsobil jako »silné nakopnutí« k tomu, abych konečně udělala svůj blog. Už dlouho jsem nápad nosila v hlavě a to byl opravdu velký impuls tvoření - srdcetvoření - tvoření díky, díky, díky…

 

tvoření

Tvoření, můj sen a moje vášeň

Ne všechny pracovní příležitosti a životní etapy pro mě začaly podle prvotních představ. Ale vždy jsem se propracovala k možnosti tvořit. Miluji tvoření a ráda bych moje nadšení předala i vám. Pojďme navzájem inspirovat sebe i naše děti. Tvořte od srdce, s radostí a nadšením.

Tvoření pro radost