Halloween šablony

Halloween šablony – tvoření z barevného papíru pro děti. Mám pro vás tři návody, jak zabavit malé školkové, ale i školní děti. Budete potřebovat bílou a barevnou (oranžovou, zelenou) čtvrtku, oranžový a zelený krepák, lepidlo Herkules (nebo klasické lepidlo, které mají běžně děti do školy) špejli, černou fixu, případně vodovky nebo pastelky.

Všechny varianty tohoto tvoření jsou pro menší i větší děti. Menší děti budou možná potřebovat vaši pomoc se stříháním a lepením.

dyne-z-papiru

Tvoření z papíru za minimální peníze 🙂
Podívejte se na návody jak na to…

První varianta – dýňová mozaika z barevného papíru
dýně z barevného kartonu - mozaika
tvořil můj 11 letý syn

Nejprve budeme tvořit mozaiku z papíru ve tvaru dýně. Zvládnou to malé i větší děti. Na oranžovou čtvrtku si vytiskněte šablonu dýně a na zelenou čtvrtku vytiskněte šablonu stopky dýně. Dítě černou fixou vybarví oči a pusu, vystřihne tvar dýně a stopky podle obrysu. Poté nechte děti dýni a stopku rozstříhat na nepravidelné kousky. Nastříhané kousky dítě postupně nalepuje na bílou čtvrtku. Když je mezi jednotlivými dílky malá mezírka, je to zajímavější, než kdyby byly dílky přilepené těsně k sobě. Vznikne krásná dýňová mozaika.

Pokud nemáte barevnou čtvrtku, vytiskněte tuto šablonu na bílou čtvrtku. Dítě dýni vybarví, vystřihne podle obrysu a poté pokračuje jako je uvedeno v návodu výše.

Tip: Menší děti nemusí stříhat, papír mohou trhat. Trhání papíru je vééééélká zábava .

Druhá varianta – dýně z kuliček krepového papíru
dýně z kuliček krepového papíru
tvořil můj 11 letý syn

Aby malé děti nemusely stříhat, mohou tvořit z krepového papíru (oranžového a zeleného). Stačí vždy kousek utrhnout, udělat kuličku a přilepit lepidlem do šablony. Aby byl obrázek výraznější, dítě vybarví pusu a oči černou fixou. Opět je to jednoduché a zábavné tvoření.

Třetí varianta – dýně na špejli (zápich)
dýně na špejli - zápich
tvořil mladší syn, když chodil do školky

Další Halloween šablony jsou menší. Budou sloužit jako dýně na špejli (zápich). Vytvořte společně s dětmi zápich na špejli ve tvaru dýně. Šablonu vytiskněte na bílou čtvrtku. Děti vybarví oranžovou barvou obě dýně. Nechte zaschnout. Po zaschnutí obě dýně dětem vystřihněte (starší děti zvládnou vystřihnout), slepte k sobě, dovnitř nezapomeňte vlepit špejli. Opět nechte zaschnout. Děti potom dokreslí černou fixou obličej.

Ve svých archivních věcech jsem objevila dýni mladšího syna, kterou tvořil ve školce .

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *