Rouška bez šití (z bavlněného trička)

Rouška bez šití z bavlněného trička – v tomto období super nápad!!!
Děkujeme Iva Odivi Burkertová Má vaše dítě oblíbené tričko, které je mu už malé nebo má flíčky a nejde vyprat? Vytvořte roušku, kterou bude mít vaše dítě rádo.

rouška bez šití

Už jako malá jsem hrozně toužila naučit se šít na stroji. Babička byla švadlena. Měla starý šlapací šicí stroj – moc krásný. Historku o tom, jak za II. světové války při bombardování přišel k újmě a musela si ho nechat opravit jsem slyšela několikrát.

Vždy jsem si to ráda vyslechla. Nikdy jsem jí neřekla, že už mi to několikrát říkala 🙂 Snad z toho důvodu se o stroj bála. Vždy, když jsem se zeptala jestli to můžu zkusit…

Nemohla jsem!
Mohla bych zlomit jehlu, rozbít stroj…

V dospělosti, když jsem si už mohla pořídit vlastní, nikdy jsem se k tomu neodvážila. Asi jsem to měla zafixované z dětství, že šití na stroji není pro mě 😀 .

Když  jsem dodnes něco potřebovala, vystačila jsem si prozatím s ručním šitím. Teď ale nastala situace, kdy by se šicí stroj opravdu hodil. Šití roušky v ruce není ideální, a proto když jsem objevila návod na roušku bez šití, byla jsem opravdu, opravdu nadšená

Dnes jsme s mladším synem společně vyráběli…

rouška bez šití  rouška bez šití z profilu

Ještě jednou děkuji módní návrhářce Ivě Burkertové za super nápad. Pokud se také chcete inspirovat, podívejte se na video pod odkazem v úvodu článku.

DALŠÍ TIPY… RADY Z INTERNETU A TV … rouška by měla mít kapsičku. Proto jsem si střih ještě trochu upravila.
Do kapsičky by se měl vkládat papírový kapesník nebo papírová utěrka, jako alespoň minimální filtr. Tento filtr by se měl každé dvě hodiny měnit. Rouška by se měla každý den vyvařit a poté přežehlit!!!

náš upravený střih … rouška bez šití s kapsičkou

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Jeden komentář u “Rouška bez šití (z bavlněného trička)”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *