Adventní kalendář z kartonu a papíru

Každým rokem svým klukům vytvářím adventní kalendář z kartonu a papíru. Pokud chcete své děti potěšit, vytvořte jim doma kalendář s Kinder čokoládou. Jak říká starší, patnáctiletý syn: »Čokolády není nikdy dost.«

Adventní kalendář z kartonu a papíru

Letos, vzhledem k nouzovému stavu, když děti nechodí do školy a nemohou pravidelně sportovat, přidala jsem na každý den jeden malý »pohybový úkol« . Podívejte se na návod, jak vyrobit adventní kalendář…

Dostala jsem dárek, který mě moc potěšil. Krabici plnou mašliček. Děkuji. Hned jsem je potřebovala použít a něco vytvořit…

adventní kalendář z kartonu a papíru - mašle v krabici

Na adventní kalendář budete potřebovat:
 • silný vícevrstvý karton, do kterého budete zapichovat papírové stromečky
 • bílé čtvrtky
 • hnědý balící papír
 • dřívka
 • mašličky
 • izolepu
 • oboustrannou lepenku
 • modelínu
 • lepidlo Herkules, štětec
 • nůžky, řezáček s podložkou
 • bílou fixu (nebo libovolnou barvu)
 • červenou bavlnku, jehlu
 • Kinder čokolády
Příprava jednotlivých stromečků

Nejprve jsem si udělala hromadnou přípravu všech stromečků. Jelikož mám dva syny, na každé dřívko jsem pomocí izolepy připevnila dvě Kinder čokolády a dole zajistila modelínou, aby čokoláda neklouzala. S tímto úkolem mi pomáhal mladší syn, nebojte se do tvoření zapojit i děti 🙂 .

kinder čokoláda

Potom jsem si na bílou čtvrtku vytiskla čtyři kusy šablony stromečků Celkem budete mít 24 stromečků, počítáno od 1. prosince. Jednotlivé stromečky jsem si řezákem nařezala. Jeden stromeček jsem použila jako šablonu na překreslení na hnědý balící papír.

hnědý strom

Až budete mít nařezané bílé i hnědé stromečky, budeme je spojovat pomocí mého oblíbeného vyšívání. Přiložte oba stromečky na sebe. Cca 1 cm od každého vrcholu si udělejte jehlou dírku a jednotlivé stromečky k sobě červenou bavlnkou přišijte.

Adventní kalendář z kartonu a papíru - stromečky sešité červenou bavlnkou

adventní kalendář z kartonu a papíru - sešité papírové stromečky

Jak už jsem psala výše, letos vzhledem k tomu, že děti mají méně pohybu a mě to tak trochu vadí, připojila jsem k letošnímu adventnímu kalendáři pohybové úkoly. Pokud chcete úkoly, které jsem použila já, můžete si je vytisknout zde .

adventní kalendář - úkoly

Všechny úkoly jsem dvakrát přeložila (jak vidíte na fotografii), přelepila malinkatým kouskem izolepy.

A poté přichází fáze spojování a zdobení všech připravených částí. Na jednotlivé stromečky jsem bílou fixou napsala číslice od 1 do 24. Úkoly jsem ozdobila mašličkou, aby vypadaly jako dáreček a stejně tak jsem mašličkou ozdobila stromečky. Vše je na vaši fantazii a samozřejmě na materiálu, který máte doma. Balíčky jsem na papírové stromky lepila pomocí oboustranné lepenky. Stejně tak jsem připevňovala papírové stromečky ke Kinder čokoládě. Pak už stačí pouze jednotlivé nazdobené stromečky zapichovat do připravené vícevrstvé lepenky (pro lepší vzhled jsem přelepila stejným hnědým balícím papírem, který jsem použila na stromečky). Dozdobit můžete stuhou a máte hotovo.

 

Adventní kalendář z kartonu a papíru potěší všechny děti. Pokud byste chtěli pro vaše děti vytvořit z kartonu a papíru dárek, můžete se inspirovat na mém blogu – dárek pro nejmenší děti , didaktické hračky pro nejmenší nebo  pro předškoláky a školní děti.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *