Čtyřlístek pro štěstí

Čtyřlístek pro štěstí potřebujeme všichni. Tentokrát si společně vytvoříme malý čtyřlístek, který si můžete dát třeba do peněženky a budete ho mít stále při sobě. Štěstí vás tak neopustí 🍀.

čtyřlístek pro štěstí - šablona na vyšívání na papír - malé čtyřlístky

čtyřlístek pro štěstí - šablona na vyšívání na papír - velký čtyřlístek

Dále budeme tvořit větší čtyřlístek. Mám připravenou šablonu ve velikosti A5 pro vaše děti. Mohou ho použít třeba jako dáreček pro babičku ❤️.

V současné době mám trochu víc stresové období. U mladšího syna čekáme na výsledky přijímacích zkoušek na střední školu a staršího syna čeká maturita, později přijímačky na vysokou. Vy, kdo jste ve stejné nebo podobné situaci jistě chápete. Je to opravdu »hukot«.

V souvislosti s mojí současnou situací, kdy mi v hlavě stále běhají myšlenky, jak to vše dopadne… napadlo mě vytvořit čtyřlístek pro štěstí. To přece potřebujeme všichni, i když každý z jiného důvodu.

Co budeme potřebovat
  • čtvrtku
  • tiskárnu
  • vodovky
  • zelené fixy
  • zelenou bavlnku (světlejší a tmavší)
  • jehlu s ostrou špičkou (s tupou špičkou, pokud budou vyšívat děti)
  • průhlednou fólii

Návod jak vyšívat základní steh je na YouTube.

1. varianta – pro děti

Nejprve dětem vytiskněte šablonu 2 větší čtyřlístky.

Dětem připravte velkou ostrou jehlou dírky na vyšívání. Dále je na dětech, čtyřlístek si mohou buď vybarvit nebo jen vyšít. Já jsem vybarvovala světle zelenou a tmavě zelenou fixou, nakonec jsem použila vodovky (mám je moc ráda). Jestli použijete vodovky, nechte zaschnout klidně do druhého dne. Suchý obrázek můžete nechat pod hromadou knih vyrovnat, když bude potřeba. A děti mohou vyšívat, ideálně jehlou s tupou špičkou nebo plastovou jehlou.

2. varianta – celá stránka malých čtyřlístků pro štěstí

Vytiskněte si celou stránku malých čtyřlístků pro štěstí.

Čtyřlístky jsem vybarvila a do druhého dne nechala vyrovnat pod knihami. Dále jsem si připravila dírky malou ostrou jehlou a vyšívala světle zelenou a tmavě zelenou barvou. Poté jsem si připravila dva díly průhledné fólie a obě strany čtvrtky potáhla. Je to proto, aby se čtyřlístky mohly dát například do peněženky a byly více odolné. Nakonec jsem čtyřlístky nařezala podle ořezových značek.

3. varianta – kombinace velkého a malých čtyřlístků

Vytiskněte si šablonu na jeden velký čtyřlístek a 8 malých. Dále postupujte podle výše uvedených doporučení.

Přeji vám krásné tvoření, ať už tvoříte sami nebo s dětmi ❤️.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *