Vyšívaný tulipán – jarní tácek

Vyšívaný tulipán na papírový tácek. Příroda se probouzí po zimním spánku, pestré barvy kytiček oživují zahrady. Ráda přenáším alespoň kousek barevného a voňavého jara domů. Pojďme společně tvořit jarní tácky.

vyšívaný tulipán

Naše kuchyň s červenými doplňky »potřebovala« jarní tácky s červenými tulipány. Tak jsem je vytvořila 🙂.

Co budeme potřebovat
  • kartonové tácky nebo karton
  • tiskárnu
  • lesklou průhlednou fólii
  • nůžky na manikúru
  • jehlu s ostrou špičkou (jestli budou vyšívat děti, tak i jehlu s tupou špičkou)
  • vodovky, štětec, misku na vodu
  • bavlnku či nit libovolné barvy

Potřebujete připomenout základy vyšívání, zde je odkaz na video.

Připravte si 4 papírové tácky, buď kupované nebo si je vytvořte z kartonového papíru (tvar může být libovolný). Já jsem použila kupované tácky o velikosti 10,7 cm.

Nejprve si tácky natřeme vodou, dále použijeme vodovky. Barvy necháme rozpíjet. Tvořila jsem červenou barvu, protože ji mám ráda a ladí mi k doplňkům do kuchyně. Vyberte si libovolnou barvu, každý tácek může být jiný. Tvořte tak, aby se vám to líbilo.

vyšitý tulipán - papírový tácek, příprava

Připravíme si čtverce průhledné fólie o velikosti cca 11 cm. Počkáme, až tácky zaschnou a poté potáhneme fólií. Po nalepení zastřihneme fólii nůžkami na manikúru. Mám je nejraději, protože dobře odvedou detailní práci.

Vytiskneme si šablonu na tácek s tulipánem. Obstřihneme tvar tácku (pokud máte jiný, je třeba si tvar přizpůsobit).

Vystřihnutou šablonu přiložíme na papírový tácek a na vyznačených místech připravíme dírky na vyšívání. Pak už můžeme začít vyšívat základním stehem. Použila jsem červenou bavlnku.

Líbilo se vám vyšívání na tácek? Můžete dětem stáhnout soubor šablon jaro a Velikonoce, kde je nejen vyšívaný tulipán, ale i další jarní kytičky a velikonoční motivy.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *