Houby v lese – vyšívání na papír

Klid přírody a v tomto období i houby v lese. Miluju les a nevadí mi ani sychravé počasí. Pokud se vám do téměř podzimního počasí nechce a potřebujete zabavit děti kreativním tvořením, stačí podle návodu připravit šablony na vyšívání. Tentokrát na téma houby jedlé i nejedlé.

houby v lese - výšivka na papír

Les mě dobíjí energií, kterou v poslední době dost potřebuji. Dnes ráno jsme vyrazili do lesa. Ticho, jen zpěv ptáků, to mě dostalo do klidu a jako bonus jsme našli pár hub, o večeři je postaráno 🙂 .

Co budete potřebovat
  • bílou čtvrtku
  • tiskárnu
  • řezáček s podložkou, pravítko
  • barevné bavlnky a jehlu s tupou špičkou
  • jehlu s ostrou špičkou
  • vodovky, štětec, kelímek na vodu nebo pastelky či fixy
  • malé bílé korálky

Spojíme vybarvování a vyšívání na papír. Vytiskněte si šablony na vyšívání, rozřízněte řezákem podle ořezových značek a připravte dětem ostrou jehlou dírky na vyšívání. Další práce už je na vašich dětech, ať si zvolí nejoblíbenější variantu na vybarvení. Já mám moc ráda vodovky, ale třeba naši kluci měli nejraději fixy. Při vybarvování vodovkami se může stát, že pokud je obrázek moc mokrý, po zaschnutí se zkroutí. To je potom nutné, nechat ho na vyrovnání klidně přes celou noc pod hromadou knih.

hříbek - výšivka na papír

muchomůrka - výšivka na papír

Pak už jen vyšívání. Neví si vaše dítě rady? Zde je video návod.

Nezapomeňte dát dětem na vyšívání jehlu s tupou špičkou nebo plastovou jehlu. Výzdoba muchomůrky je na na dětech. Jednodušší varianta je nechat vyznačená políčka bílá. Složitější varianta je, udělat dírku doprostřed vyznačeného bílého políčka a přišít tam bílý korálek.

houby v lese - výšivka na papír

hříbek - výšivka na papír

muchomůrka - výšivka na papír

Jestli se dětem vyšívání na téma houby v lese líbilo, můžete jim vytisknout oblíbená lesní zvířátka.

lesní zvířátka - vyšité na papír

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *