Bucket list » Až natáhnu bačkory, bude pozdě!

Bucket list » Až natáhnu bačkory, bude pozdě! Omlouvám se za pochmurné téma. Ale nějak jsem si uvědomila, že zítřek mi nikdo neslíbil. Můj táta byl v mém věku mrtvý. Je hrozné si uvědomit, že teď žiju o půl roku déle než on. Možná i z důvodu blížící se magické padesátky jsem si začala tvořit seznam zážitků, přání a cílů, které chci stihnout než umřu. Chcete si notes na zapisování vytvořit také? Podívejte se na návod.

Když táta umřel, připadal mi starý. Mně bylo 17 let, jemu necelých 47. Teď, když jsem ve stejném věku si stará rozhodně nepřipadám 🙂. Řekla bych, že jsem v nejlepším věku. Děti pomalu odrůstají a já tak získávám více času pro sebe. Nerada bych v budoucnu litovala, že jsem neudělala tohle a tohle. Na to je život moc krátký… Mám zatím pár přání, o která se s vámi podělím.

Můj seznam zážitků, přání a cílů:
  • Zhubnout 8 kg » Za posledních pár let jsem něco přibrala a ráda bych se vrátila na původní váhu. Od 2. dubna 2022 držím přerušovaný půst. To znamená, že 8 hodin jím a 16 hodin nejím. Mně to nedělá vůbec žádný problém. Poslední jídlo si dám ve 21 hodin a první jídlo další den ve 13 hodin. Zatím jsem k dnešním dni zhubla 5 kg (8 cm přes břicho a 5 cm v pase). Jsem spokojená a snažím se dál…
  • Zdokonalit se v AJ » Jsem věčný začátečník. Od 22. 9. 2022 jsem se přihlásila na kurz. Dále bych se chtěla více dívat na filmy v angličtině. K tomu si dám pro začátek titulky. Ale postupně bych ráda odbourala i titulky. Ale v první řadě se musím zbavit ostychu promluvit před lektorem, to bude velká výzva.
  • Výstup na Sněžku » Miluju v létě chození po horách. Na Sněžce jsem ještě nikdy nebyla. Ráda bych si vyšlápla nejobtížnější trasu přes Obří důl.
  • Pochod Praha–Prčice » Chtěla bych zkusit trať, třeba i jen tu nejkratší (kolem 30 km). Chodím ráda, ale nikdy jsem nešla na čas. Ujít kilometry v časovém limitu mi připadá hodně zajímavé.
  • Jít alespoň jednu stezku Českem » Asi pro začátek Stezku středozemím, která vede přes naše město. Pak se uvidí. Nejhorší pro mě bude chůze se zátěží (velkým batohem na všechny potřebné věci).
  • Rozjet svůj obchůdek » Už dlouho nosím v hlavě přání vlastního e-shopu.
  • Opravit a zdokonalit zahradu s chajdičkou » Ráda bych v důchodu trávila část roku na chatě v klidu vesnice. A odtamtud provozovala své předchozí přání, e-shop.
  • Pracovat pro neziskovku, charitu nebo sociální služby » Chtěla bych to zkusit. Třeba i jen na jednorázové akci.
Jak vytvořit notes?

Na zapsání 25 přání budete potřebovat 27 čtvrtek (já jsem použila 1 ks o gramáži 160 g/m², ostatní stránky s gramáží 120 g/m²), tiskárnu, bílou fixu, jehlu, bavlnky na vyšívání, pravítko, dvě malé bambulky, řezák s podložkou a nůžky na manikúru.

Vytiskněte si bucket list. Potom vytvořte bigování, aby vám notes v místě ohybu nepraskal. A to na všech stránkách. Já používám nůžky na manikúru. Na obrázku jsem červeně označila, kde bude ohyb. Pravítko přiložte na ořezové značky a jen tak jemně vytvořte rýhu. Pozor, ne špičkou nůžek, abyste čtvrtku nenatrhli.

Nyní jednotlivé stránky nařežte podle ořezových značek. Dalším krokem je vytvoření dírek na vyšívání na úvodní straně a na všech stranách na sešití hřbetu. Pokud chcete, bílou fixou obtáhněte všechny černé texty napsané ozdobným písmem a srdíčko v logu. Není to nutné, ale zjemní to vzhled.

Připravte si bavlnky libovolných barev. Já jsem použila růžové, aby byl notes veselejší. Pokud si nemůžete vzpomenout, jak se dělá základní steh, podívejte se na návod. Dbejte na to, aby výšivka byla hezká i z rubové strany. Bačkory jsem ozdobila růžovou bambulkou, kterou jsem přišila.

Všechny stránky na sebe postupně naskládejte a sešijte hřbet. Výsledek vypadá takto.

Svůj bucket list budu postupně doplňovat…

P.S. Tati všechno nejlepší k narozeninám (14. 9. 2022 by tátovi bylo 77 let).

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

3 komentáře u „Bucket list » Až natáhnu bačkory, bude pozdě!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *