Jak vyrobit domino

Jak vyrobit domino jednoduše a rychle? Podívejte se na návod jak vyrobit domino z korkových špuntů nebo si vytiskněte připravené hrací kameny na čtvrtku. Pokud zvolíte papírové domino, mám pro vás variantu i pro nejmenší děti, které ještě neumí počítat puntíky. Pojďme vytvořit klasickou hru pro všechny věkové kategorie!jak vyrobit domino - podrobné návody

Když jsem byla malá, měly jsme se sestrou domino v souboru společenských her. Často jsme ho spolu hrály…

Jak vytvořit domino z kartonu a papíru

jak vyrobit domino z kartonu - pro menší děti

jak vyrobit domino

Pro ty z vás, kteří chtějí hru vytvořit hodně rychle, mám domino připravené na tisk. Zde je varianta pro větší děti – domino s puntíky. Nebo pro menší děti můžete vytisknout barevné domino. Můžete tisknout i černobíle a nechat děti vybarvit podle barevného schématu.

Vytiskněte si variantu, která vám vyhovuje. Připravte si karton, lepidlo (Herkules), štětec, řezák, řezací podložku a laminovací folii (pokud nemáte, nevadí).

Karton natřete lepidlem a přiložte vytištěné domino.

Nechte pořádně zaschnout. V případě potřeby dejte pod hromadu knih, aby se vám karton nekroutil. Po úplném zaschnutí přetáhněte transparentní laminovací fólií a nařežte na jednotlivé dílky podle ořezových značek. Ti z vás, kteří si vytiskli černobílou variantu. Nejdříve děti políčka vybarví a teprve potom přilepte a zalaminujte.

Jak vytvořit domino z korkových špuntů

Připravte si 14 korkových špuntů od vína (nemusí být stejně velké), silnou černou fixu (já jsem použila na alkoholové bázi) a bílou fixu. Dále řezací podložku a velký řezací nožík.

korkové špunty

jak vyrobit domino z korku - pomůcky

Všech čtrnáct korkových špuntů na řezací podložce rozřízněte podél. Vrchní stranu nabarvěte černou fixou (spodní stranu a boky ponechte přírodní). Po zaschnutí můžete podle schématu nakreslit bílou fixou puntíky.

0/0    0/1    0/2    0/3    0/4    0/5    0/6
1/1     1/2    1/3     1/4     1/5     1/6
2/2    2/3    2/4    2/5    2/6
3/3    3/4    3/5    3/6
4/4   4/5    4/6
5/5    5/6
6/6

Kdo zapomněl, malé připomenutí pravidel hry pro dva hráče:
  • hrací kameny se promíchají a rozdají, aby oba hráči měli stejný počet kamenů
  • hráči si navzájem hrací kameny neukazují
  • hru zahajuje hráč kamenem, který má na obou stranách šest puntíků (další hru zahájí libovolným hracím kamenem hráč, který předchozí hru vyhrál)
  • hráč, který zahájil hru pokračuje přiložením dalšího hracího kamene se šesti puntíky (pokud ho má) a dále navazuje podle počtu puntíků
  • pokud už nemá žádný hrací kámen, který by mohl přiložit, pokračuje spoluhráč
  • hrací kameny se mohou přikládat oběma směry a mohou libovolně zatáčet
  • nikdy se hrací kámen nesmí napojovat uprostřed
  • vyhrává hráč, který všechny kameny přiložil a žádný mu nezbyl

Na domino můžete vytvořit stejný pytlíček jako je v návodu na piškorky a mít tak další možnost cestovní hry. Nebo se podívejte na návody jak vyrobit další hry a hračky z kartonu a papíru. Relaxujte při tvoření a zároveň potěšte své děti .

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *