Piškvorky cestovní hra

Piškvorky cestovní hra nejen na prázdniny. Pojďme jednoduše vytvořit oblíbené piškvorky, které si můžete zahrát na chatě, chalupě, dovolené, ale klidně i doma. Tentokrát pro vás mám dvě varianty. Můžete si vybrat jestli budete tvořit z látky nebo z kartonu. Jeden hráč bude hrát s korkovými kolečky, druhý s kamínky a v látkové verzi vše uschováme v látkovém pytlíčku. Výroba hry je jednoduchá.

piškvorky cestovní hra  hrací pole piškvorky

Už jenom hledání malých kamínků se čtyřletým synovcem byla velká zábava 🙂

Kdo pozapomněl, jak se Piškvorky hrají?

Hrací pole jako čtverečkovaný papír. Dva hráči se ve hře střídají. Vyhrává hráč, který první vytvoří nepřerušovanou řadu pěti »figurek« (libovolným směrem).

Piškvorky cestovní hra nejen na prázdniny. Pojďme společně tvořit .

V látkové verzi nejprve vytvoříme hrací pole. Budeme potřebovat čtverec z látky o velikosti  56 × 56 cm. Já jsem šila na stroji (proč jsem se rozhodla šít na stroji si můžete přečíst v mém článku 🙂 ). Pokud šicí stroj nemáte, nevadí. Základním stehem to zvládnete i v ruce! Nebo zvolte pouze papírovou verzi.

čtverec látky na piškvorky

Hrací pole 10 × 10 políček. Každé políčko o velikosti 3,5 × 3,5 cm. Kreslila jsem slabší fixou na textil, aby hrací pole bylo odolné. Na závěr jsem přišila papírovou cedulku – vytiskněte si ji na čtvrtku.

piškvorky - cestovní hra

piškvorky

Jak jsem psala v úvodu článku už samotné hledání malých kamínků se čtyřletým synovcem byla velká zábava. Věděl, že musí najít malé kamínky. U každého se ptal: »Ten můžu?«.  😀 Korková kolečka vytvoříme jednoduše nařezáním korkových špuntů od vína. Sbírání korkových špuntů je také zábava 😉 Pokud tvoříte jen papírovou variantu, pozor, kamínky musí být menší. I korková kolečka budete muset zmenšit, rozdělit třeba na čtvrtiny.

Dále vytvoříme pytlíček na uschování hracího pole a »figurek«.  Opět je na vás, jestli budete šít na stroji nebo v ruce. Ustřihněte si obdélník o velikosti    50 × 30 cm. Abych nemusela entlovat (látka se netřepila), použila jsem entlovací nůžky.

entlovací nůžky  

Nejprve nahoře ušijeme tunýlek na stahovací tkaničku. Teprve potom z rubu sešijeme bok. Skončíme těsně pod tunýlkem. Látku otočíme. Provlékneme tkaničku a pytlíček je hotový.

Dále jsem na pytlíček, stejně jako na hrací pole, přišila papírovou cedulku.

piškvorky látkový pytlíček

Piškvorky cestovní hra se budou určitě hodit nejen na prázdniny, ale i během celého roku. Užijte si s dětmi krásné chvíle .

piškvorky cestovní hra

 

 

 

 

 

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

6 komentářů u „Piškvorky cestovní hra“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *