Jaro, kde jsi?

Jaro, kde jsi? Výrazně vybarvené kytičky s jemným náznakem abstrakce jsou moji snahou o přivolání sluníčka. Pojďte se s dětmi přidat.

Jaro, kde jsi? - vyšívaná kytička na papír

Běžně mám ráda jednoduché linie s decentní barevností. Tentokrát jsem pro vás a vaše děti připravila trochu změnu. Kytičky s náznakem abstrakce, vybarvené žlutým zvýrazňovačem na podporu sluníčkové a veselé nálady.

Vytvořte s dětmi sluníčkové kytičky. Pak už nebude třeba dávat si otázku … Jaro, kde jsi?

Co budete na tvoření potřebovat
  • bílou čtvrtku
  • tiskárnu
  • barevné nitě, bavlnky a jehlu s tupou špičkou
  • jehlu s ostrou špičkou
  • barevné fixy, zvýrazňovače

Nejdříve, jako vždy nastane úkol pro vás, rodiče. Vytiskněte na čtvrtku šablonu abstraktních kytiček a na vyznačených místech připravte dětem dírky na vyšívání. Jak jsem již psala v některém z předchozích článků, na přípravu dírek používám »udělátko« z korkového špuntu – viz obrázek, na kterém jsou fixy. Do korkového špuntu zasunu ouško velké ostré jehly. Pomocí tohoto nástroje dělám pohodlně dírky do papíru. Jehla se dobře drží a nebolí prsty. Poté děti kytičky vybarví, nechte je unést jejich vlastní fantazií .

Pokud děti potřebují připomenout jak vyšívat základní steh, stačí shlédnout video s návodem.

Pak už jen dětem připravte barevné nitě či bavlnky, jehlu s tupou špičkou  a mohou se pustit do díla.

Jaro, kde jsi? - vyšívaná kytička na papír

Jaro, kde jsi? - vyšívaná kytička na papír

Jaro, kde jsi? - vyšívaná kytička na papír

Vaše děti se u vyšívání zabavily a chtěli byste šablony na jiné téma? Stačí se podívat do kategorie vyšívání na papír a vybrat si. Mezi nejoblíbenější (nejvíce stahované) patří vyšívání na papír na téma lesní zvířata. Přeji krásné tvoření .

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Jeden komentář u “Jaro, kde jsi?”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *