Kotiliony do tanečních + prodej kotilionů

Tak už to nastalo i u nás. Musím synovi vytvořit kotiliony do tanečních. Těšila jsem se na to rok. Vloni byl v tanečních asi třikrát a potom museli z epidemiologických důvodů kurz ukončit a začali až letos v září.

Nechtěla jsem klasický kotilion ze stuhy nebo organzy. Šla jsem do časově náročnější varianty – háčkovaného kotilionu. Podívejte se na návod, jak na to.

Kotiliony do tanečních - pro kluky

Prodej kotilionů pro dívkychlapce.

Já jsem taneční nesnášela, protože mi to nešlo. Syn je jiný, má hudební sluch a tudíž je i na tanec šikovnější. Baví ho to 😀 .

Kotiliony do tanečních je potřeba vytvořit na závěrečný věneček. Při této poslední lekci tanečních dívky připínají kotiliony chlapcům na klopu saka a chlapci dávají kotiliony dívkám na ruce. U chlapecké varianty jsem zvolila kotilion dole na zavazování.

Co budete potřebovat

  • háčkovací příze (já jsem použila příze Maxi bílo-zlatou, světle růžovou a bílou 100% přízi)
  • háček o velikosti 2,5 mm
  • bílou taftovou stuhu o šířce 10 mm
  • zlatý korálek
  • bílou nit a jehlu
  • nůžky
  • zlatá fixa se slabým hrotem
Jak postupovat

Kytičku jsem háčkovala dvojitě, z růžové a bílo-zlaté příze. Uháčkujte 42 řetízkových ok + 1 oko navíc. Druhá řada začíná krátkým sloupkem … jedno oko vynecháte … do dalšího oka uděláte 7 dlouhých sloupků … jedno oko vynecháte … krátký sloupek a vše opakujete až do konce řady… Vzniklá krouceninka už sama naznačuje jak kytičku stočit. Stočte kytičku. Vezměte si jehlu, nit a jen tak jemně zespodu kytičku sešijte, aby se vám neroztahovala. Doprostřed přišijte malý, zlatý korálek.

Ustřihněte si stuhu 20 až 22 cm dlouhou. Stříhejte šikmo, aby se vám netřepila. Přeložte stuhu napůl (lehce překryjte) a zezadu přišijte ke kytičce.

Uháčkujte dvojitě z bílé a bílo-zlaté příze 4 řetízková oka + 2  oka navíc. V každé další řadě pak budete mít 2 řetízková oka a 3 dlouhé sloupky. Háčkujte do délky cca 34 cm. Konce zapošijte.

Do poloviny uháčkovaného proužku přišijte kytičku se stuhou (stuhu ve směru proužku).

Pokud se vám stuha kroutí, přežehlete přes utěrku a nechte chvíli na rovné podložce.

Na závěr napište na stuhy texty (já jsem použila zlatou fixu se slabým hrotem). Na jednu stuhu jsem psala TANEČNÍ 2021 a na druhou jméno.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *