»Samotář« hra z dětství

»Samotář« hra z dětství, kterou jsem milovala. Hru měla babička. Vždy jsme se se sestrou dohadovaly, která z nás bude hrát první.

»Samotář« hra z dětství

samotář - hra

Pravidla jsou velice jednoduchá, možná si je někteří z vás ještě pamatují a s radostí hru vytvoří pro své děti .

Vytiskněte si hrací pole. Pro ty, kteří pozapomněli, malé připomenutí pravidel.

Hra je pro jednoho hráče, hrát mohou už děti přibližně od šesti let. Na herní pole rozložíme do políček 36 hracích kamenů (prostřední pole necháme volné).

hra samotář

Hrací kameny vytvoříme stejně jako v článku Piškvorky cestovní hra, z korkových špuntů od vína.

V každém tahu se přeskakuje jeden hrací kámen a přeskočený kámen se vyjme z hracího pole. Přeskakujeme pouze vodorovným nebo svislým směrem. Nesmí se skákat šikmo nebo přes roh. Vyhrává ten, komu zůstane nejméně hracích kamenů, v ideálním případě jen jeden.

Podívejte na video

První slova mladšího syna, když hru viděl: »Ty jo, to je dobrý. Skoro jako šachy.« Od té doby, co jsem hru vytvořila, každý den soupeříme. Zatím se nám ani jednomu nepodařilo, aby nám zbyl jen jeden hrací kámen. Marně  vzpomínám na taktiku, kterou jsem měla v dětství a dařilo se mi to. Zatím mi v mé nejvydařenější hře zbyly dva hrací kameny. Budu pilně trénovat a věřím, že se úspěch dostaví 😀

Starší syn zatím nemá zájem soupeřit se mnou ani s mladším bratrem. Náš chytrolín, budoucí specialista IT se zřejmě bojí, že bychom mohli být lepší než on. Od dětství nerad prohrává. Už ve školce chytal nerva, když byl někdo lepší než on :-(.

 

 

 

 

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

4 komentáře u „»Samotář« hra z dětství“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *