Podzimní tvoření – barevné podtácky

Podzimní tvoření – barevné podtácky. Pojďme je společně namalovat. Krásné barvy podzimu. Zpříjemníme si chvíle, kdy sychravé a lezavé počasí nedovolí procházku venku.

Podzimní tvoření - barevné podtácky

Jednoduché tvoření, které všichni známe ze školky a školy. Já jsem milovala práci s vodovkami, rozpíjení barev a čekání na výsledek, jaký vzor se vytvoří…

Připravte si

  • kartonové tácky nebo karton
  • vodovky, štětec, kelímek
  • černou slabou fixu
  • průhlednou samolepící fólii
  • nůžky

Tentokrát nebudete potřebovat žádnou šablonu. Vše si vytvořte podle vlastní fantazie a vkusu.

Připravte si vodovky, štětec a kelímek s vodou. Štětcem natřete podtácek vodou. Množství vody záleží na kartonu, který použijete. Já jsem použila kupované podtácky, které jsou dost savé. Proto jsem musela dát vody více.

Poté postupně nanášejte různé barvy podzimu, které se vám líbí. Nechte libovolně rozpíjet. Takto jsem postupně udělala všechny 4 tácky.

Tácky nechte zaschnout. Pokud jste museli použít více vody jako já a podtácky se vám zkroutily, vložte je po zaschnutí pod hromadu knih. Ponechte klidně přes noc.

Podzimní tvoření - barevné podtácky

Po zaschnutí a vyrovnání podtácků jsem slabou černou fixou nakreslila pohled shora na korunu stromů. Motiv udělejte podle sebe, listy, větve nebo třeba také nic a ponechte jen barevný motiv vodovek.

Podzimní tvoření - barevné podtácky

Připravte si vystřižený čtverec z průhledné samolepící fólie. Sejměte ochrannou vrstvu a přilepte na tácek. Opatrně uhlaďte a obstřihněte podle okraje tácku.

Podzimní tvoření - barevné podtácky

Barevné podtácky můžete tvořit nejen jako podzimní tvoření, ale můžete udělat radost babičce a dědečkovi. Vytvořte podtácky jako dárek.

Další podzimní tvoření, vyšívání listů na papír. Stáhněte si šablonu.

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *