Krabička s vyšitým srdíčkem

Krabička s vyšitým srdíčkem, vhodná nejen na svatého Valentýna. Můžete ji použít na dárek k narozeninám, svátku či výročí. Já osobně použiju krabičku pro svoji maminku k 73. narozeninám, které má 16. února.

Krabička s vyšitým srdíčkem

Nejprve bych se chtěla omluvit za delší odmlčení. Posledních čtvrt roku jsme se staraly o maminku, která má Parkinsonovu chorobu. Nyní jsme musely se sestrou přistoupit na variantu domova seniorů, protože již nešlo zvládat rodinný a pracovní život s 24 hodinovou péčí. Jsem vděčná za to, že mi v práci umožnili, přizpůsobit si pracovní dobu tak, abych to mohla zvládat. A také jsem vděčná manželovi, že zvládl domácnost a naše dva, i když už větší kluky (14 a 18 let).

Je těžké vidět člověka, který mě naučil vyšívat a další ruční práce, jak nezvládne základní věci. Ruce a nohy neposlouchají, mozek funguje. Je to hrozná nemoc. Mami děkuji ti za vše… Dvě srdíčka na krabičce jsme my dvě <3 <3 .

Co budete na tvoření potřebovat
  • bílou čtvrtku
  • tiskárnu
  • velkou jehlu na tvoření dírek
  • červenou bavlnku a jehlu
  • řezací nožík s podložkou
  • nůžky na manikúru
  • háček nebo jehlici s kulatou špičkou

Krabička s vyšitým srdíčkem - rozkres výšivky

Jak postupovat

Podívejte se na rozkres krabičky se srdcem, můžete i vytisknout. Potom si vytiskněte šablonu na krabičku.

Na vyznačených místech nejprve uděláme dírky velkou jehlou. Krabičku vyřízneme a vystřihneme podle vnějších čar (já ráda používám nůžky na manikúru, krásně zvládnou detaily). Nyní si připravíme háček nebo jehlici s kulatou špičkou. Na místě, které je označeno čárkovanou čárou, vytvoříme tzv. bigování. Budeme ho potřebovat k tomu, aby jsme boky krabičky krásně ohnuly. To ale až nakonec.

Krabička s vyšitým srdíčkem

Nyní otočíme vystřiženou krabičku (tam kde byl obrázek z tiskárny, to bude vnitřní strana krabičky) podle rozkresu vyšijeme obě srdíčka. Vyšíváme křížkovým stehem, musíme dávat pozor, aby všechny křížky byly stejným směrem. Celková výšivka potom bude vypadat lépe.

Krabička s vyšitým srdíčkem

Krabička s vyšitým srdíčkem

Navlékneme si dlouhou nit (já jsem vše vyšívala dvojitě navlečenou bavlnkou), aby se vám dobře krabička sešívala. Sešití provedeme rovným stehem. Pokud si potřebujete připomenout základy vyšívání, podívejte se na video.

Krabička s vyšitým srdíčkem

Krabička s vyšitým srdíčkem

Ohneme boky krabičky a celkově jí tak dotvoříme. Skládejte opatrně, ať si krabičku nepomačkáte.

Do krabičky můžete  vložit malý a ne příliš těžký dárek. Celková velikost je 11 × 9 cm, výška 2,5 cm.

Krabička s vyšitým srdíčkem

Můžete si vytvořit i jinou variantu krabičky s vyšitým srdíčkem.

Nebo vyšívaný balící papír se srdíčky.

Používám vyšívání jako relax. Je to úžasné vyčištění hlavy. Odpočiňte si také.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *