Pohyblivý medvěd z papíru

Chcete zabavit předškoláka (nebo i menší dítě, ale to bude potřebovat vaši pomoc) kreativní tvorbou? Pohyblivý medvěd z papíru udělá radost všem dětem. Mám pro vás návod, jak medvídka vytvořit.

pohyblivý medvěd z papíru

Starší syn byl od mala intelektuál. Když si to tak zpětně v hlavě probírám a porovnávám s mladším synem, asi ani nikdy nebyl dětský. Když mu bylo 3,5 roku vytvořila jsem mu podobného medvídka, kterého dnes tvoříme. Syn nesnášel omalovánky, nikdy je nechtěl vybarvovat. A asi i z toho důvodu, když jsem mu tenkrát řekla, ať medvídka dobarví, postavil se k tomu po svém… precizně nakreslil orgány (v té době byla jeho nejoblíbenější knížka encyklopedie lidského těla a chtěl být doktorem 🙂). Takže precizně nakreslil jícen, žaludek, střeva atd. Moc mě mrzí, že jsem si medvídka neschovala na památku. Ale v té době mi to zkrátka nepřišlo jako něco mimořádného .

Co budete potřebovat

Na tvoření budete potřebovat: klasickou bílou čtvrtku, tiskárnu, nůžky, 4 patentky o velikosti 1 cm, pastelky a fixy.

Postup

Menším dětem medvídka vytvořte a nechte pouze vybarvit. Předškoláci zvládnou vytvořit celého medvídka, budou asi potřebovat pomoc pouze s vytvořením dírky na patentku. Pojďme se do toho pustit. Výroba je jednoduchá. Vytiskněte si šablonu. Poté je potřeba medvídka vybarvit, později, až tam budou patentky, dělalo by se to hůře.

pohyblivý medvěd z papíru šablona  medvěd z papíru

Nechte na fantazii vašich dětí, jak medvídka dotvoří, vybarví. Všichni jsme originál a máme svoje kreativní myšlení.

Teď už je potřeba udělat dírky na vyznačených místech (zde pomozte i předškolákovi) a jednotlivé části nastříhejte (stříhejte postupně, ať víte jaký díl kam patří). Po vystřihnutí ručičky nebo nožičky hned připevněte pomocí patentky. A je hotovo!

jak vytvořit pohyblivého medvěda z papíru  jak vytvořit pohyblivého medvěda z papíru

jak vytvořit pohyblivého medvěda z papíru  pohyblivý medvěd z papíru

Inspirujte se a tvořte. Pohyblivý medvěd z papíru je další tvoření pro děti na mém blogu. Dále můžete vytvořit kytičku nebo vyšívat s dětmi na papír . Udělejte radost sobě i svým dětem. Postupně budu přidávat další a další návody.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Jeden komentář u “Pohyblivý medvěd z papíru”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *