Skládačky z papíru – hlavolam pro nejmenší děti

Tyto skládačky z papíru pro nejmenší děti trénují jemnou motoriku a zároveň myšlení. Hlavolam je jednoduchý na výrobu. Cílem hry je složit

papirovy-hlavolam

čtverec. Já jsem udělala dvoubarevný. Můžete udělat jen v jedné barvě, skládání bude trochu složitější 🙂 Budete potřebovat karton z krabice, barevné čtvrtky, lepidlo Herkules, laminovací folii … a máte krásnou hračku za minimální peníze. Skládačky z papíru jsou u dětí oblíbené.

papírový hlavolamnávod na vytvoření

 

Tipy na další varianty… jestli chcete hlavolam složitější, vytvořte čtverce z jedné barvy a vnitřní čtverec můžete ještě rozdělit na dva trojúhelníky. Do rámečku můžete udělat různé obrázky a máte více hlavolamů.

Čtvercový hlavolam berte jako malou přípravu 😉 Podívejte se na můj eBook  jak vytvořit didaktické hračky z kartonu a papíru pro nejmenší děti.

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

3 komentáře u „Skládačky z papíru – hlavolam pro nejmenší děti“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *