Hračky z kartonu a papíru – bludiště

Chcete vytvořit hračky z kartonu a papíru, které budou děti bavit, zároveň rozvíjet jejich koordinaci a jemnou motoriku? Jednou z možností je bludiště.

hračky z kartonu a papíru - bludiště

Hračky z kartonu a papíru pro nejmenší děti jsou velmi oblíbené. Jejich výroba doma a nízké pořizovací náklady jsou velkou výhodou. Děti si vyhrají úplně stejně jako s drahými plastovými hračkami a vy můžete vymýšlet, tvořit stále nové a nové.

Na výrobu bludiště budete potřebovat pouze víko z krabice, čtvrtky (bílé, barevné), lepidlo včetně štětce, izolepu, kuličku (pokud doma nemáte, můžete si vyrobit třeba z modelíny nebo já jsem použila žlutou bambulku).

hračky z kartonu bludiště s kuličkou

Cílem hry je dostat kuličku ze startu do středu bludiště.

bludiště z kartonuNávod na výrobu bludiště je zde.

1. video – jak vytvořit přepážku

2. video – jak vytvořit výřez na přepážku

Další inspiraci na hračky z kartonu pro nejmenší děti můžete vidět na mém blogu. Zde je návod na výrobu papírového hlavolamu.papírový hlavolam a zde je soubor třech návodů.

didaktické hračky z kartonu a papíru

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Jeden komentář u “Hračky z kartonu a papíru – bludiště”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *