Noční obloha – vyšívání na papír

Noční obloha a její aktuální krása. Samozřejmě jsem si ji nemohla nechat ujít. Po delší době opět vyšíváme na papír, tentokrát hvězdy a Perseidy.

Noční obloha vyšívání na papír

Zahradu s chatičkou máme teprve pár let. Stále objevuji nové činnosti, aktivity a vše kolem. I když jsem jako malá každý víkend jezdila na zahradu k babičce, teď je to jiné. Jsem starší a na všechno koukám úplně jinak.

Letos jsem nezapomněla na sledování noční srpnové oblohy. Bylo úžasné spát pod širákem uprostřed zahrady, bez světelného smogu. Jediné, co nás oslňovalo byl skoro úplněk Měsíce. Naprostá romantika…

Inspirovaná úžasnou noční oblohou jsem pro děti připravila šablonu na vyšívání hvězdiček a Perseid. Tentokrát, když je vyšívání na černou čtvrtku a musí se domýšlet kam jaký steh umístit, doporučovala bych pro větší děti školního věku.

Co budete potřebovat
  • černou čtvrtku
  • obyčejný bílý papír
  • tiskárnu
  • dvě kancelářské sponky
  • bavlnku na vyšívání (bílou, žlutou,  já jsem použila bílo-zlatou, vyšívejte podle vlastní fantazie)
  • jehlu s ostrou špičkou na propichování šablony
  • jehlu s tupou špičkou pro děti na vyšívání
Postup

Nejprve si na obyčejný bílý papír vytiskněte šablonu noční oblohy.

šablona na vyšívání na papír

Poté si vezměte černou čtvrtku, vložte ji pod vytištěnou šablonu a připevněte k sobě pomocí dvou kancelářských sponek. Ostrou a silnější jehlou vytvořte dětem na vyznačených místech dírky na vyšívání.

příprava na vyšívání na papír - čtvrtka a šablona

Noční obloha - příprava šablony na vyšívání na papír

Odejměte kancelářské sponky, sundejte šablonu a proti světlu na černé čtvrtce krásně vidíte připravené dírky.

Noční obloha - vyšívání na papír, připravená šablona

Podívejte se na následující odkaz na YouTube, pokud potřebujete návod. Ve videu vyšívá náš mladší syn.

A nyní už je na dětech, zda se budou při vyšívání držet šablony nebo budou hvězdičky vyšívat podle vlastní fantazie. Podle šablony výsledek vypadá takto.

Noční obloha vyšívání na papír

Jak jsem již uvedla, noční obloha je na vyšívání opravdu složitější. Potřebujete zabavit menší děti? Vytvořte společně třeba pohyblivého medvídka. Ten potěší každé dítě předškolního věku.

pohyblivý medvěd z papíru

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *