Dobrý anděl

Když se rozhodnu podporovat nějaký projekt, řídím se srdcem. Kdysi jsem v televizi viděla rozhovor s Petrem Sýkorou, spoluzakladatelem nadace Dobrý anděl. Zapůsobil na mě tak, že jsem se rozhodla do projektu zapojit.

Dobrým andělem jsem od roku 2015

Nadace Dobrý anděl pomáhá rodinám s dětmi, které postihlo onkologické nebo jiné vážné onemocnění.

Vždy jsem měla vnitřní potřebu pomáhat. Asi to bylo zapříčiněno tím, že jsem od sedmnácti let vyrůstala jen s maminkou a sestrou. Táta jednoho dne odešel do práce a už se nevrátil, v práci dostal mrtvici. Přišlo to jako blesk z čistého nebe. I když to už letos bude 29 let, je to jako včera. Život se úplně otočil. Maminka jako prodavačka v potravinách neměla peněz nazbyt. Musela se snažit, aby vyšla. Moc ji za to obdivuju. Nikdy si nestěžovala a vše zvládala.

Rodiny, které prochází těžkým obdobím si zaslouží podporu. Proto beru jako samozřejmost, že když můžu, tak pomůžu 🙂

Dobrý anděl

Moc se mi líbí princip nadace Dobrý anděl.
Všechny peníze přerozdělí do posledního haléře.

Dobrý anděl

V telefonu mám aplikaci, kde si každý měsíc mohu přečíst příběh rodiny, ve které můj příspěvek pomohl. Musím přiznat, že téměř pokaždé mi při čtení ukápne slza…

Trochu jiná pomoc před rokem 2015

Do roku 2015 jsem podporovala Fond ohrožených dětí. Měla jsem moc ráda zakladatelku Marii Vodičkovou (s jejím odchodem z FOD jsem podporu ukončila). Jen a jen kvůli ní jsem se tenkrát zúčastnila grafické soutěže Zlatý KAKTUS 2008 o nový grafický návrh webových stránek pro Fond ohrožených dětí. V soutěži jsem se umístila na 2. místě. V jádru jsem dost stydlivá před lidmi, které vidím poprvé. Ale na vyhlášení výsledků soutěže, jsem se osmělila a paní Vodičkovou oslovila. Musela jsem jí říci, jak moc si její práce vážím. Kdybych to neudělala, litovala bych toho po zbytek života.

Další pomoc

Do budoucna připravuji další pomoc pro malé děti, ale o tom až příště… 😉

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *