Dětské vyšívání na papír – jaro a Velikonoce

Dětské vyšívání na papír, tentokrát na téma jaro a Velikonoce. Jarní inspirace z přírody, jarní příval energie. Žádná jarní únava! Na tu letos není dostatek času. Negativní zprávy, které nás všechny vyčerpávali už rok nám přece nezkazí nejkrásnější období roku – jaro. Připravte dětem šablony, společně prožijte a prošijte volné chvilky…

Dětské vyšívání na papír - jaro a VelikonoceDětské vyšívání na papír - jaro a Velikonoce

Miluju jaro! První sluneční paprsky, jarní kytičky…

Letos jsme překvapivě měli na zahradě Sněženky a Prvosenky dříve než babička. I když jsme ve vyšší nadmořské výšce a je u nás chladněji, jaro 2021 mile překvapilo.

 

Mám pár fotografií ze zahrady z předchozích let, které mě k tomuto tématu inspirovaly. Pro ty z vás, kteří nepotřebují návod… stáhněte dětem šablony dětské vyšívání na papír – jaro a Velikonoce a vrhněte se do práce.

Co budete potřebovat
  • bílé čtvrtky
  • barevnou čtvrtku (já jsem použila jarní, světle zelenou)
  • bavlnky (všechny možné barvy, vyšívejte podle vlastní fantazie)
  • jehlu s ostrou špičkou na propichování šablony
  • jehlu s tupou špičkou pro děti na vyšívání
Jak postupovat

Je konec března, jaro už běží a Velikonoce se blíží. Vytiskněte dětem soubor šablon na téma jaro a Velikonoce – na vyznačených místech udělejte ostrou jehlou dírky a děti mohou vyšívat. Nezapomeňte dát dětem na vyšívání jehlu s tupou špičkou.

Kdo potřebuje připomenout jak vyšívat, doporučuji shlédnout videonávod.

Jednotlivé motivy si můžete vytisknout i samostatně. Jako první je tulipán.

Dále bledulenarciska.

Velikonoční šablony: kuřátko, malované vajíčkovelikonoční zajíček.

Zajíčka jsem vyšila holčičí růžovou bavlnkou a na vyznačené místo přilepila růžovou bambulku. Kluci samozřejmě můžou vyšít klučičí barvou 🙂 .

Pokud chcete pro vaše děti na Velikonoce připravit malé překvapení, můžete se inspirovat velikonočním zajíčkem s překvapením.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

4 komentáře u „Dětské vyšívání na papír – jaro a Velikonoce“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *