Jak nakreslit 3D ruku

Postup jak nakreslit 3D ruku je velice jednoduchý. Bavilo to i našeho staršího syna, který od narození bojkotuje všechny formy tvoření 🙂 Zpříjemněte si odpoledne, kdy venku prší. Menší děti budou potřebovat pomoc, školáci zvládnou sami podle návodu.

Jak nakreslit 3D ruku

K tomuto článku mě inspiroval starší syn. Kdysi ruku tvořili ve škole. Podle jeho slov je to jediný obrázek, který se mu kdy ve škole povedl. Dodnes (a to už je asi šest let, máme obrázek zarámovaný v předsíni.

Kéž by kreslení 3D ruky zabavilo i další děti, které běžně tvoření všeho druhu odmítají… 😉

jak nakreslit 3D ruku

Co budete potřebovat
  • bílou čtvrtku
  • obyčejnou tužku
  • gumu
  • barevné fixy (slabé, silné) nebo pastelky
Jak nakreslit 3D ruku

Obyčejnou tužkou obkreslete na čtvrtku ruku. Můžete si tužkou předkreslit čáry (bude se vám lépe chytat rovina). Vždy vedle obrysu ruky rovná čára, uvnitř ruky oblouček nahoru.

      

Připravte si fixy nebo pastelky. Já jsem použila slabé i silné fixy. Opět stejné pravidlo jako při přípravě. Vždy vedle obrysu ruky rovná čára, uvnitř ruky oblouček nahoru.

Jak nakreslit 3D ruku  Jak nakreslit 3D ruku

Já jsem dělala nejdříve čáry tlustou fixou. Střídala jsem pravidelně šest barev. Poté jsem mezi čáry udělala ještě čáru slabou fixou. Nakonec nezapomeňte vygumovat obrys ruky. Pěkně vám vyleze 3D ruka…

Jak nakreslit 3D ruku           Jak nakreslit 3D ruku

Pruhy můžete třeba udělat širší a vybarvit pastelkou. Ukázka rozpracované ruky.

Tvořte silné pruhy nebo jen tenké, střídejte fixy nebo pastelky podle vlastní fantazie. Nebojte se střídat veselé barvy, výsledek bude vždy perfektní.

Pokud vaše dítě odmítá tvořit, nenuťte ho!
Můžete pro něj vytvořit hru Samotář nebo
si společně zahrajte Piškvorky a hru město, jméno.

 

 

 

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *