Jak vytvořit přání pomocí razítka z brambor

Pomocí razítka z brambor můžete narychlo vytvořit přání či poděkování paní učitelce nebo třeba babičce. Zábavné razítkování pro všechny děti!

Jak vytvořit přání pomocí razítka z brambor

Když jsem objevila tvoření z bramborových razítek, nadchlo mě to. Věřím, že stejně tak budou nadšené i vaše děti. Určitě to není naposledy, co společně používáme tuto metodou.

Co budete potřebovat
  • bílou čtvrtku, tiskárnu
  • řezáček s podložkou, pravítko
  • nůžky
  • nůž
  • bramboru
  • párátko s ostrou špičkou
  • vodovky, štětec, kelímek s vodou
  • slabou černou fixu (liner, já jsem použila velikost 0,1)
  • pastelku

Vytiskněte si šablonu přání s textem děkuji.  Vystřihněte srdíčka, pomocí nůžek na manikúru a pravítka připravte ohyb a řezákem ořízněte přání podle ořezových značek. Slabou černou fixou vybarvěte text »děkuji«. Přáníčko máte připravené. Pro případ, že byste chtěli přání bez textu, vytiskněte si zde šablonu pouze s ořezovými značkami a srdci.

Nyní dětem společně vytvoříme bramborová razítka. Bramboru omyjte, osušte. Já jsem použila menší bramboru a dvě menší srdíčka.

Jak vytvořit přání pomocí razítka z brambor

Bramboru rozkrojte, osušte papírovým kapesníkem. Přiložte vystřihnutá srdíčka, která nám poslouží jako šablona.

Jak vytvořit přání pomocí razítka z brambor

Párátkem si vyznačte obrys srdce.

Jak vytvořit přání pomocí razítka z brambor

Vyřízněte vyznačená srdce do hloubky cca 0,5 cm. Přebývající bramboru opatrně odkrojte.

Tak a máte připravená bramborová razítka. Teď už jen stačí, aby si děti vzaly dříve připravené přání ze čtvrtky, vodovky, štětec a malý kelímek na oplachování štětce.

Děti  mohou tisknout srdce podle libosti. Já jsem dala na přední stranu 3 a dovnitř 1. Obrys srdcí jsem trochu zvýraznila voskovkou.

Zhotovená razítka z brambor můžete použít například i na vytvoření balícího papíru.

Pokud byste chtěli vytvořit další přáníčko, balící papír či dárkovou krabičku, můžete se podívat na návody s vyšívaným srdcem.

den matek - přání

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *