Malování na kamínky

Malování na kamínky, pojďme společně tvořit s přírodou a možná i v přírodě. Sbírání kamínků a přírodnin děti milují, některé i malování. Tentokrát spojíme obě tyto činnosti dohromady.

malování na kamínky

Posbírejte s dětmi kamínky různých tvarů. Když najdete prázdnou ulitku šneka, super. Také se na ní dobře maluje.

Když byl starší syn malý, bydleli jsme blízko parku, zbožňoval sbírání kamínků, klacíků, listů a všeho možného 🙂. Mladší syn naopak vždy rád maloval. Malování na kamínky je ideální spojení těchto dvou aktivit.

Koupila jsem mladšímu synovi barvy na kamínky. Ale bohužel je na táboře a já už to nemohla vydržet :-D. Tak jsem první pokus udělala sama! Mám ráda kombinaci černé a bílé barvy, jednoduché tvary i tvary Zentagle.

Co budete potřebovat
  • kamínky, ulity šneků
  • barvy na kamínky, štětec
  • bílou fixu nebo různě barevné fixy

barvy - malování na kamínky

Postup

Já jsem si na zahradě vybrala kamínky zajímavých tvarů a podle toho jsem přizpůsobovala malování na ně. Měla jsem radost, když jsem objevila i prázdnou ulitu. Mám ráda jednoduchost tvarů. Děti samozřejmě, ať malují podle své fantazie!

Kamínky si omyjte a nechte oschnout. Poté můžete malovat. Já jsem zvolila akrylové barvy na kamínky (netoxické). Jako podkladovou barvu jsem dala černou, dělala jsem dvě vrstvy. Po zaschnutí na prstech jde barva umýt vodou, čím dříve ji umyjete, tím lépe to jde.

malování na kamínky

malování na kamínky

Podkladovou barvu nechte na kamenech zaschnout. Potom můžete libovolně malovat. Buď další barvou za použití štětce nebo já jsem zvolila bílý fix Centropen 2686 permanent.

malování na kamínky

malování na kamínky

malování na kamínky

malování na kamínky

malování na kamínky

malování na kamínky

malování na kamínky

Malování na kamínky zabaví děti všech věkových kategorií a nejen to. Baví i dospělé ;-).

Ještě doplnění. Úplně náhodou jsem se na Facebooku dostala do skupiny »Kamínky«. Hned jsem se připojila.

Moje kamínky jsou nyní putovní, umístila jsem je na dovolené a čekají na nálezce 🙂.

Potřebujete děti o prázdninách zabavit?  Tento odkaz je na návody vytvoření her z kartonu a papíru pro děti různých věkových kategorií. Tvořte za minimální peníze.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *