Krabička z kartonu s medvídkem Me to You

Krabička z kartonu s medvídkem Me to You potěší všechny menší děti. Mohou do ní ukládat »poklady«, které během roku nashromáždí. O letních prázdninách u babičky, na chalupě, chatě nebo při běžných procházkách lesem jistě najdete plno pěkných přírodnin. Naši kluci vždy rádi sbírali kamínky, malé klacíky, šišky, bukvice nebo kaštany 🙂 .

Návod je na krabičku o velikosti 21 × 21 × 11 cm. Hodí se třeba i na drobné figurky z Kinder vajíček a další menší hračky či například pastelky, fixy. Pojďme krabičku s roztomilým medvídkem společně pro děti vytvořit.

Krabička z kartonu s medvídkem Me to You

Když jsem byla malá, naučila mě babička základy vyšívání na papír. Jednou jsme si ze starých pohledů spolu vytvořily krabičku. Ještě dnes po čtyřiceti letech si to pomatuji. Bylo to příjemné tvoření .

Co budete potřebovat
  • karton (já jsem použila třívrstvou lepenku)
  • tiskárnu
  • bílou a dvě světle modré čtvrtky
  • řezací podložku a nožík
  • černou nit s jehlou
  • slabší vlnu a jehlu s větším očkem
  • jehlici
  • obyčejnou tužku
  • pravítko

Jak postupovat

Oblíbeného medvídka jsem pro vás překreslila. Stačí jen kliknout na odkaz krabička z kartonu s medvídkem Me to You a vytisknout si předlohu ve formátu .pdf.

Ořízněte si obrázek podle ořezových značek. Na vyznačených místech udělejte jehlou dírky a poté černou nití vyšijte základním stehem konturu medvídka. Pokud potřebujete nápovědu jak vyšívat, podívejte se na moje video »jak začít vyšívat«.

krabička z kartonu - medvídek Me to You

Nezapomeňte si připravit dírky i na vyznačených místech po okraji obrázku. Nejprve udělejte dírky jehlou a potom je jehlici zvětšete. Kdybyste dělali dírky rovnou jehlicí, obrázek by se vám pomačkal.

krabička z kartonu - vyšitá kontura medvídka Me to You

Nyní máte připravený vrchní obrázek krabičky. Vezměte si karton a nařežte si díly na krabičku.
Budete potřebovat dvakrát díl 21 × 21 cm a čtyřikrát díl 11 × 21 cm.
Zde to máte názorně nakreslené.

Na jednotlivých dílech je potřeba naměřit a vyznačit body, kde budete později vyšívat. Já jsem dělala dírky 1,5 cm od okraje a stejnou vzdálenost mezi jednotlivými dírkami. Nejprve naznačte tužkou, udělejte dírku jehlou  a až poté zvětšete jehlicí. Takto si připravte všech šest dílů krabičky.

Základním stehem nejprve přišijte medvídka na vrchní díl krabičky. Potom vyšijte základní steh na všechny připravené díly.

A začne fáze sešívání krabičky. Já jsem nejprve sešila (opět základním stehem) boční strany. Vždy si přiložte pěkně hranu na hranu a sešívejte.

Už stačí jen přišít dno a víčko.
Dno samozřejmě ze všech stran, víčko jen na zadní straně.

A nyní poslední úpravy. Abych zakryla vyšívání z rubu uvnitř krabičky, dala jsem na dno a boky modrou čtvrtku stejné barvy jako je nos medvídka.

Dále můžete dozdobit zavírání. Já jsem nechala jen tak, ale můžete na víčko třeba přilepit bambulku, která otevírání usnadní. Nebo můžete uvázat mašličku.

Tuto krabičku můžete použít i jako dárkovou. Připravila jsem vám přání s medvídkem Me to You. Stačí jen přání vytisknout na bílou čtvrtku, oříznout a přehnout. Velikost je do klasické obálky.

Pokud krabičku připravíte jako překvapení pro děti, můžete jim do ní vytvořit posunovací hlavolam pro předškoláky či hru Samotář nebo cestovní piškvorky.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *