Krásné vánoční svátky

Vánoční svátky 2020. Letošní předvánoční shon byl jiný. Vzhledem k tomu, jaké negativní zprávy se na nás z televize opět hrnuly, začala jsem o dárcích přemýšlet už v září a nenechávala nic na poslední chvíli. I stromeček jsme tentokrát zdobili dříve. V neděli 20. prosince u nás začalo kouzlo Vánoc a o Štědrý den se zadařilo, rozkvetla barborka… Co mě letos opravdu překvapilo? Dárky od synů, a to převážně od mladšího…

vánoční svátky - Vánoce 2020

Starší syn

Starší syn už dopředu avizoval, že nemá peníze a pro všechny upeče perníky. Ode mě dostal recept, měl pár dotazů, ale vše opravdu zvládl sám. Chuťově výborné, zdobil cik cak čokoládovou polevou. Já bych to v patnácti letech určitě nezvládla. Byla jsem tehdy ráda, že umím čaj a ohřát párky :-D. I babičky byly dost překvapené a pochutnaly si 🙂

vánoční svátky - perníčky

Mladší syn

Mladší syn je tvořivý, od něj jsem čekala nějaký výrobek, ale i tak předčil moje očekávání… Už někdy od září průběžně »něco« tvořil. Nic nám neprozradil a schovával si dárky do tašky pod psací stůl. Všem nám vytvořil papírové krabičky, do kterých dal každému kaštan .

vánoční svátky - dáreček

Tetě (mojí sestře) ušil v ruce polštářek, čtyřletému bratranci ušil z ponožky chobotničku. To mi jen říkal, ještě jsem to neviděla. Pokud se mi podaří vyfotit až to rozbalí, dám sem později fotodokumentaci 🙂

Babičky si u nás rozbalily výkresy. Jedna babička dostala obrázek kočičky (tento obrázek tvořil v období distanční výuky malířáku).

Pro druhou babičku nakreslil psa.

I když vím, že je šikovný, byla jsem překvapená co jsme dostali my s manželem. Ve škole od září děti moc nebyly, ale i tak stihly udělat o pracovní činnosti dárečky.

vánoční svátky - dárečky od syna

Musím se usmívat ještě dnes, když jsme si dárky rozbalili a manžel k tomu dostal příběh: »Tati, měl jsi taky dostat vázičku. Mě se ale nepovedla a paní učitelka už mi nechtěla dát novou hlínu. Tak z toho máš popelník.« Byl z toho nešťastný.

Já jsem se musela otočit a zasmát se. Oba výrobky se mi moc líbí. Je přece úplně jedno, že popelník měla být vázička. Hlavní je, že si poradil, i když se mu nedařilo… A co z toho všeho vyplývá? Ne vše, co se nepovede, nemusí dopadnout špatně.

A opět u nás platilo pravidlo, že největší radost udělal ručně vyrobený dárek. Myslím tím dárky od našich dětí, ale i vyšívaného andílka. Jak jsem psala dříve, tvořila jsem ho kamarádkám.

A kamarádka mi poslala fotografii andílka uloženého v peněžence

Tvořte dárečky a dělejte radost svým příbuzným a známým.
Přeji krásné vánoční svátky a hlavně zdravíčko v roce 2021.

 

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *