Vánoční jmenovky na dárky

Potřebujete vánoční jmenovky na dárky? Mám pro vás tip, jak udělat jmenovku s vyšívanou hvězdičkou. Výroba není složitá a výsledek je moc pěkný. Pojďme se pustit do tvoření.

Vánoční jmenovky na dárky
Na tvoření budete potřebovat:
  • silnější bílý papír (používám gramáž 120) nebo klasickou bílou čtvrtku
  • řezák, řezací podložku
  • nůžky na manikúru
  • bílozlatou bavlnku, jehlu
  • děrovačku

Nejprve si jmenovky vytiskněte. Nejlépe se vám to bude dělat, když si všechny přípravné práce uděláte ještě na nerozřezané čtvrtce. Vezměte si nůžky na manikúru, pravítko přiložte na ořezové značky na místa, která budete potřebovat později přeložit a jen tak jemně (ne špičkou nůžek) udělejte »falešné bigování«.

Do všech vytištěných malých koleček udělejte jehlou dírku.

vánoční jmenovka na dárky

A teprve nyní řezákem nařežte jednotlivé jmenovky. Jmenovky přehněte a děrovačkou na vyznačeném kroužku na zadní straně udělejte dírku. Nyní máte kompletní přípravu a stačí jen vyšívat. Pokud si nevíte rady, podívejte se na základy vyšívání. Poté pokračujte podle nákresu. Vždy začínejte vyšívat ve spodním kroužku, jeďte do vrchního a spodem se zase vraťte dolů. Na každém vrcholu hvězdičky udělejte těchto pět stehů.

vánoční jmenovka na dárky

A máte hotovo. Nyní už stačí jen protáhnout dírkou bavlnku nebo stuhu, aby se jmenovka dala přivázat k dárku .

Vyšívané vánoční jmenovky na dárky udělají určitě radost . Já jsem tvořila pro kamarádky tyto dárečky. Zde máte ještě odkaz na vyšívaného andílka.

vánoční jmenovka na dárky

 

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

2 komentáře u „Vánoční jmenovky na dárky“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *