Originální vánoční papír

Chcete vytvořit originální vánoční papír? Vyšijte si ho! Stačí obyčejný balicí papír, vyšívací potřeby a můžete začít tvořit.

originální vánoční papír

Miluju balení dárků do přírodního papíru.

Mám ráda vůni přírodního papíru a zabalený dárek v něm se mi líbí. Ale někdy se hodí papír trochu »oživit«. A na to je nejlepší výšivka. Papír díky vaší zručnosti získá na kvalitě a originalitě.

Co budete potřebovat
  • pevný, přírodní balicí papír
  • řezáček s podložkou
  • obyčejnou tužku
  • jehlu a bavlnku
Postup

Na obrázku výše je zabalený vánoční dárek pro babičku, kniha křížovek. Před samotným balením je důležité rozmyslet, kde chcete výšivku mít. Buďte s rozvržením a rozměřením opravdu pečliví!

Já jsem se rozhodla mít výšivku z obou stran dárku. Kniha má rozměr 31 × 21 cm. Délku papíru jsem nechala 90 cm a uřízla si pruh papíru o šířce 37 cm. Vždy si šablonu přizpůsobte velikosti dárku. Můžete ji vytisknout i víckrát a napojit ji pomocí izolepy do požadovaného rozměru. Je dobré si nechat rezervu, mít kousek papíru navíc, za který můžete při vyšívání držet a případně později odříznout.

Vytiskněte si šablonu.  Připravte si požadovaný základní rozměr, který potřebujete na jednu stranu dárku. Z rubu papíru si naměřte polovinu a udělejte si obyčejnou tužkou čáru. Čáru si udělejte i v polovině šablony a přiložte na rub papíru. Pro usnadnění práce si můžete šablonu lehce přilepit kancelářským lepidlem. Ale opravdu jen lehce, aby se vám šablona snadno odtrhla a papír neroztrhla!  Já jsem si vytiskla jen jednu šablonu, kterou jsem postupně posouvala. Lehce jsem ji přilepila a označila obyčejnou tužkou růžky. Když máte šablonu na správném místě, už zbývá jen příprava dírek na vyšívání. Vezměte si hezky ostrou jehlu, abyste šablonu i balicí papír čistě propíchli. Po propíchání všech požadovaných hvězdiček odlepte šablonu a pokud potřebujete, přiložte ji na další požadované místo. Nezapomeňte, že všechny tyto přípravné práce děláte na spodní straně papíru. Vlastní vyšívání je potom samozřejmě z lícové strany. Takto jsem šablonu použila já.

originální vánoční papír

Postup vyšívání hvězdičky.

Originální vánoční papír doplňte jmenovkou se stejným motivem. Postup a šablonu naleznete zde.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *