Pejsek a kočička – vyšívání na papír

Pejsek a kočička jsou nejoblíbenějšími domácími mazlíčky. Pojďme si je společně s dětmi vyšít na papír.

pejsek a kočička pejsek a kočička

Děti často pociťují neuvěřitelnou radost a štěstí, když mají možnost hrát si s kočkami a psy. Vztah mezi dětmi a domácími mazlíčky, jako jsou psi a kočky je často plný lásky a důvěry. Také vy spolu máte vztah plný důvěry a lásky. Můžete ho obohatit společným tvořením.

My jsme nikdy neměli pejska ani kočičku. Naši kluci touží po kočičce. Ale v bytě je to pro mě nepředstavitelné. Na chatě nejsme celoročně. Mají přislíbeno, že bychom mohli dávat dobrůtky nějaké místní kočičce »nevěrnici«. Na oplátku by nám třeba potom pomohla chránit zahradu od myší 🙂.

Motiv pejska a kočičky pochází z mojí druhé velké záliby – počítačové grafiky. Tyto dvě kresbičky mám ve fotobance Shutterstock. Ráda se o ně podělím s vašimi dětmi a společně si je vyšijeme a dotvoříme pomocí vodovek.
Co budete potřebovat
  • bílou čtvrtku
  • tiskárnu
  • bavlnku – barvu podle fantazie, jehlu s tupou špičkou
  • jehlu s ostrou špičkou
  • vodovky, štětec, kelímek na vodu

Nejprve vytiskněte dětem šablony. Můžete si vybrat. K tisku jsou připraveny šablony ve dvou variantách. Pejsek a kočička – vybarvená varianta nebo pejsek a kočička – děti si vybarví samy. Já jsem na vybarvení zvolila vodovky, mám je moc ráda.

Velkou ostrou jehlou připravte na vyznačených místech dětem dírky. Vybarvenou variantu mohou děti začít hned vyšívat. Druhou variantu nechtě děti vybarvit. Pokud použijí vodovky, nechte řádně uschnout. Při vyšívání je na jejich fantazii, jakou barvu bavlnky si vyberou. Já jsem vyšívala takto.

pejsek - vyšívání na papír

kočička - vyšívání na papír

pejsek - vyšívání na papír

kočička - vyšívání na papír

 

Jestli vaše děti vyšívání na papír zaujalo, můžete vytisknout i šablony na lesní zvířátka.

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *