Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce jsem začala mít až po narození dvou synů 😂

velikonoční vajíčka

Já jsem Velikonoce jako malá holka nesnášela. Bylo pro mě trapný nechat se »vyšupat« od spolužáků ze třídy. Neměla jsem to ráda.

Když se mi pak narodili kluci a trochu povyrostli, začala jsem kvůli nim dělat výzdobu a na Boží hod velikonoční jsme společně malovali vajíčka, oba kluky to bavilo. O Velikonočním pondělí bylo roztomilé jakou měli radost, že mě můžou vyšupat a ještě za to dostanou bonbony…

Teď jsou ve věku 10 a 15 let a už je to zase jinak. Jak vidím letošní Velikonoce?

Vajíčka jsem zdobila sama. Jen tak narychlo. Stejně hned »zmizí«. Použila jsem háčkované čepičky, které jsem tvořila vloni a zbytek vajíček jsem pokreslila černou a stříbrnou fixou. Dále jsem udělala jen rychlo výzdobu ze skořápek a k tomu do vázy zlatý déšť.

velikonoční vajíčka

A zase to jídlo…

Jelikož máme doma jednoho celého a jednoho polovičního puberťáka, vše se točí kolem jídla – jsou ve vývinu. Teď v době nouzového stavu se stydím chodit nakupovat a posílám manžela :-D. Můj nákupní košík je vždy (i bez nouzového stavu, kdy všichni včetně manžela jsme doma) vrchovatý a vypadá to, že vykrmujeme celý panelák. Ale já opravdu nechci vykoupit celý obchod, jen nakrmit svoje chlapečky 🙂 Mimochodem, i když mají stále hlad nebo na něco chuť, vypadají, jako když nedostávají najíst (tiše závidím).

I Velikonoce jsou u nás jen o jídle. Upekla jsem tři beránky, aby bylo na dvě snídaně. V pondělí odpoledne budu donucena udělat vajíčkovou pomazánku, o které už teď kluci mluví. A bonbony, které dostanou za vyšupání zmizí mrknutím oka. Říkám to s nadsázkou, mám to ráda. Neměnila bych.   Přeji všem veselé Velikonoce

tvarohový beránek

Jestli potřebujete velikonoční inspiraci, podívejte se na článek o dárečku pro děti nebo na vyšívání na papír na téma jaro a Velikonoce.

Mimochodem zbožňuji film Veselé velikonoce s Belmondem. Krásná francouzská komedie, která se nikdy neokouká… Doporučuji!

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *