Papírové tácky s vyšitým motýlem

Papírové tácky s motýlem pro společné chvíle s dětmi. Opět tvoření z kartonu, stačí jen vytisknout šablonu, připravit dírky a začít vyšívat drobnou dekoraci do vaší kuchyně.

papírové tácky s motýlem

Miluju pozorovat motýlí keř plný různě barevných motýlů. Je to relax, který dobije energii a odreaguje mysl. Ale na to si musím ještě počkat do léta. Zatím volím relax vyšíváním. Připravila jsem tácky, které můžete použít jako dekoraci na velikonoční stůl.

Co budete potřebovat
  • kartonové tácky nebo karton
  • tiskárnu
  • jehlu s ostrou špičkou (pro děti použijte jehlu s tupou špičkou)
  • bavlnky či nitě libovolných barev

Jestli nemáte papírový tácek, můžete si ho vystřihnout z běžného kartonu. Já jsem na tvorbu použila kupovaný o velikosti 10,4 cm. Šablonu motýlka na papírové tácky si můžete stáhnout zde. Pokud máte jiný rozměr, budete si muset šablonu přizpůsobit. Šablonu si vystřihněte.

Šablonu přiložte na tácek.

Ostrou, velkou jehlou udělejte na vyznačených místech dírky. Jak jsem uvedla v předchozím článku, na přípravu dírek používám »udělátko« z korkového špuntu. Udělejte si ho také, aby vás z dělání dírek nebolely prsty. Poté šablonu sejměte a máte připravený tácek na vyšívání.

Připravte si barevné bavlnky nebo nitě a můžete vy i děti vyšívat. Dětem pořiďte raději jehlu s tupou špičkou.

papírové tácky s motýlem

papírové tácky s motýlem

Pokud vás a vaše děti papírové tácky s motýlem potěšily,  podívejte se na šablony s jarní tematikou. Jestli chcete vytvořit překvapení pro vaše menší děti, podívejte se na návod výroby zajíčka s překvapením. Nebo můžete potěšit prarodiče a vytvořit pro ně velikonoční přání.

 

Autor: Vendula Hamplová

»Celý život tvořím, většinou jen tak pro radost. Inspiraci pro své tvoření hledám všude kolem sebe. Miluji vůni papíru, obyčejnou tužku a klubíčka bavlněných přízí. Zároveň při své tvorbě využívám mnohaleté zkušenosti v oblasti počítačové grafiky.« Můj příběh si přečtěte zde>>

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *